Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Jana III Sobieskiego, Ul. Gdańska 16, 83 - 140 Gniew

Zajęcia z robotyki w Szkole Podstawowej Nr 1 im. Jan III Sobieskiego

Tu podaj tekst alternatywny

Wiele radości sprawiają naszym uczniom zajęcia z robotyki. Dzieci pracują na zestawach klocków Lego Education WeDo 2.0, z których mogą zbudować przeróżne roboty. Jednak najwięcej radości sprawia możliwość programowania. Fajnie, kiedy, korzystając z tabletu i aplikacji WeDo 2.0 można samemu zaprogramować urządzenie, które realizuje wymyślony, często modyfikowany plan. Budując roboty, dzieci jednocześnie poznają „jak to działa?” Niewątpliwie taka forma zajęć wszechstronnie rozwija i dobrze przygotowuje do życia uczniów SP 1.

Więcej zdjęć - kliknij

Aleksander Cieszyński

sz

Trening postaw kluczowych na rynku pracy

Tu podaj tekst alternatywny

Tu podaj tekst alternatywny

Kolejne zajęcia miały na celu usystematyzować wiedzę. Uczniowie dokonywali wyboru zdjęć, tworzyli krótkie teksty, projektowali folder o Gniewie.
Zajęcia sprawiają wiele radości i przede wszystkim uczą, choć uczestnicy tego nie dostrzegają. Bo nauka przez zabawę, robienie tego, co sprawia przyjemność jest najważniejsze.

Więcej zdjęć - kliknij

Kazimiera Cieszyńska

Tu podaj tekst alternatywny

sz

Znają treści ekologiczne i potrafią wędkować!

Tu podaj tekst alternatywny

17 lutego 2018 r. odbył się Finał Gminnego Testu Wiedzy Ekologiczno - Wędkarskiej. Szkołę Podstawową Nr 1 im. Jana III Sobieskiego reprezentowała 13 osobowa drużyna. Jesteśmy dumni z osiągnięć naszych uczniów, którzy znaleźli się w pierwszej trójce i znikomą liczbą punktów otarli się o zajęcie miejsca na podium. Gratulujemy sukcesów przyrodnikom: Adrianowi Chrzanowskiemu, Filipowi Cybura, Fabianowi Gołyńskiemu, Zofii Kopp Ostrowskiej, Paulinie Kruczyńskiej, Aleksandrze Ogonowskiej, Hubertowi Dorotin, Kacprowi Narloch, Amelii Ostrowskiej, Wiktorowi Kapuścińskiemu, Julii Guss, Monice i Magdzie Perron.

Więcej zdjęć - kliknij

M. Fandrejewska

sz

„Żyję, czuję, funkcjonuję”

Tu podaj tekst alternatywny

Tu podaj tekst alternatywny

Grupa uczniów z projektu „Żyję, czuję, funkcjonuję” starała się wyrażać swoje emocje
za pomocą prac plastycznych.
Zajęcia przebiegały w miłej atmosferze dlatego uczestnicy do swoich obrazów wykorzystywali barwy ciepłe, symbolizujące zadowolenie i radość.
W nagrodę otrzymali upominki ufundowane przez Urząd Miasta i Gminy Gniew.

Więcej zdjęć - kliknij

Maria Dziki

Tu podaj tekst alternatywny

sz

Walentynki

Tu podaj tekst alternatywny

Oj, ileż to walentynek wysłano 14 lutego w naszej szkole! A wszystko to za sprawą działającej tego dnia poczty walentynkowej. Już od poniedziałku można było wrzucać swoje kartki do specjalnie przygotowanej skrzynki. Samorząd Uczniowski najpierw posegregował wszystkie walentynki, po czym trafiły one w ręce uśmiechniętych adresatów, którzy z niecierpliwością wypatrywali posłańców.

Więcej zdjęć - kliknij

Anna Dworakowska-Gloc

sz

BAL KARNAWAŁOWY

Tu podaj tekst alternatywny

12 lutego 2018 roku (w poniedziałek) nasza klasa bawiła się na BALU KARNAWAŁOWYM. Zamieniliśmy się we wspaniałe postacie z bajek. Były księżniczki, królewny, koty, piraci i wiele innych. Dziękujemy pani Małgosi Ratyńskiej za prowadzenie zabawy.

Więcej zdjęć - kliknij

Maria Dziki oraz uczniowie IIIe

sz

Mistrzostwo Gminy w piłce siatkowej dziewcząt dla reprezentacji Szkoły Podstawowej im. Jana III Sobieskiego!

Tu podaj tekst alternatywny

13 lutego odbyły się Gminne Igrzyska Dzieci w piłce siatkowej „dwójek” dziewcząt. Do rywalizacji przystąpiły dwa zespoły. Gospodarz turnieju – Szkoła Podstawowa nr 1 im. Jana III Sobieskiego oraz reprezentacja Zespołu Szkół w Opaleniu. Po bardzo zaciętym spotkaniu, o którego rozstrzygnięciu decydował tie-break zwyciężył zespół z Gniewa 2:1 (18:25, 25:20, 15:10).
Skład Gniewskiej reprezentacji: Nowak Karolina, Ostrowska Amelia, Dominika Wolszlegier, Paulina Kruczyńska. Jagoda Zakrzewska, Amelia Waśniewska, Dorota Langowska.

Więcej zdjęć - kliknij

S. Szymański

sz

Dzień Babci i Dziadka w klasie IIIb Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Jana III Sobieskiego

Tu podaj tekst alternatywny

W czwartek 25 stycznia 2018r. odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka, na którą uczniowie klasy IIIb Szkoły Podstawowej nr 1 zaprosili swoich kochanych dziadków. Uczniowie przygotowali wiele niespodzianek. Cyprian i Ignaś zagrali na gitarach, Teodor na pianinie, dziewczynki śpiewały i grały na dzwonkach. Wszystko przeplatane było wierszami. Klasa zamieniła się także w prawdziwą orkiestrę akompaniując do utworu na trójkątach, kołatkach, grzechotkach, bębnach, dzwonkach. Na koniec cała klasa zagrała „Sto lat” na dzwonkach. Goście byli bardzo wzruszeni, zwłaszcza, gdy otrzymali ciasteczka serduszka przygotowane przez swoich milusińskich. Niejednej babci zakręciła się łza w oku. To było niesamowite spotkanie. Myślę, że na długo zostanie w naszej pamięci.

Więcej zdjęć - kliknij

J. Kaczmarek
A. Brzezińska

sz

Rekrutacja w roku szkolnym 2018/2019

O G Ł O S Z E N I E

o postępowaniu rekrutacyjnym do klasy pierwszej
Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Jana III Sobieskiego
w Gniewie w roku szkolnym 2018/2019

*******************************************************************

Dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Jana III Sobieskiego w Gniewie informuje, że od dnia 12 lutego do 14 marca 2018r. odbywać się będzie rekrutacja uczniów do klasy pierwszej.
Zgłoszenia i wnioski można odebrać w sekretariacie w godz. od 8.00 do 15.00, bądź pobrać ze strony internetowej naszej szkoły.

Serdecznie zapraszam
Dyrektor Szkoły wraz z Radą Pedagogiczną

Dokumenty do pobrania: REKRUTACJA

1. Zgłoszenie do szkoły (dot. dzieci z obwodu szkoły).
2. Wniosek do szkoły (dot. dzieci spoza obwodu szkoły).
3. Obwód SP 1 Gniew.
4. Oświadczenie o miejscu zamieszkania.

sz

Plan lekcji - drugi semestr

PLAN LEKCJI

Nowy plan lekcji obowiązuje od wtorku - 13.02.2018

Plan dostępny również w dzienniku elektronicznym

Plan lekcji może ulec zmianie

sz

Subskrybuje zawartość