Sport

Tu podaj tekst alternatywny

W piątek 16 lutego odbywały się zawody w Mini Piłce Siatkowej „czwórek” dziewcząt. Turniej odbywał się w hali Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Gniewie. W zawodach udział wzięły 4 zespoły. Poza gospodarzem turnieju – reprezentacją Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana III Sobieskiego do zawodów przystąpiły także: Szkoła Podstawowa z Morzeszczyna, Szkoła Podstawowa nr 12 z Tczewa oraz Zespół Kształcenia i Wychowania nr 1 z Pelplina. Turniej rozgrywany był systemem każdy z każdym. Gniewską Szkołę Podstawową reprezentowały: Marta Dzwonkowska, Amelia Seroka, Kinga Matuszewska, Wiktoria Majewska, Julia Behrendt, Wiktoria Krzyżanowska, Zofia Szmyt, Monika Grzenda, Wiktoria Szczepańska. Poniżej wyniki rozgrywek:

Tu podaj tekst alternatywny

Więcej zdjęć - kliknij

S. Szymański

sz
Tu podaj tekst alternatywny

W piątek 6 października w hali GOSiR w Gniewie odbyły się zawody powiatowe Igrzyska Dzieci - Dziewcząt w Badmintonie. Nasza reprezentacja w składzie: Marta Dzwonkowska, Amelia Seroka i Kinga Matuszewska pokonując rywali z S.P. 11 Tczew i ZkiW Rudno zdobyły I miejsce. Będą reprezentować nasz powiat na zawodach na szczeblu wojewódzkim.

Więcej zdjęć - kliknij

Katarzyna Mioduszewszka- Firyn

sz
Tu podaj tekst alternatywny

W poniedziałek 10.04.17 na obiektach MOSIR Gdańsk przy ulicy Traugutta 29 odbyły się finały wojewódzkie turnieju "Z podwórka na Stadion o Puchary Tymbarku" w kategorii U-12 chłopców i dziewczyn. W finałach tego dnia brały udział 32 zespoły, które rywalizowały o uczestnictwo w finale w Warszawie. Do turnieju zakwalifikowała się także reprezentacja Gniewskiej Szkoły Podstawowej. Dla naszych zawodników udział w tak prestiżowej imprezie, na tak dużym obiekcie to ogromne przeżycie. W trakcie zawodów organizatorzy zapewnili zawodnikom wiele atrakcji. Zakwalifikowanie się do finałów województwa to już bardzo duży sukces. Drużyny biorące udział w turnieju rozgrywanym w Gdańsku prezentowały bardzo wysoki poziom. W fazie grupowej drużyna z Gniewa rywalizować musiała z Lęborkiem, Prabutami oraz Słupskiem. Niestety nie udało się wygrać żadnego meczu i nasza drużyna zanotowała kolejno wyniki: 0:11, 4:6 i 2:4. Każdy zawodnik biorący udział w turnieju otrzymał pamiątkowe medale, oraz nagrody rzeczowe. Szkołę Podstawową z Gniewa reprezentowali: Igor Ciarkowski, Dawid Citerman, Olaf Schulz, Nikodem Gottschlk, Hubert Dorotin, Mikołaj Dłużewski, Mateusz Kośmiński, Błażej Dzwonkowski, Mateusz Malinowski.

Więcej zdjęć - kliknij

Opiekunowie: Zabrocki Bartosz, Szymański Sebastian

sz
Tu podaj tekst alternatywny

We wtorek 11.04.2017r. w Subkowach odbywały się mistrzostwa powiatu Tczewskiego szkół podstawowych w piłce nożnej. Prawo gry w zawodach wygrywając wcześniej turniej na poziomie gminy otrzymała także reprezentacja gniewskiej Szkoły Podstawowej. Do rywalizacji przystąpiły również drużyny: SP nr 2 Pelplin, SP nr 11 Tczew oraz gospodarz zawodów – SP Subkowy. Po raz kolejny piłkarze z Gniewa udowodnili, że potrafią grać w piłkę nożną na wysokim poziomie. W pierwszym meczu nasi zawodnicy zwyciężyli 1:0 z drużyną z Pelplina, a strzelcem gola na 30 sek. przed końcem meczy został Adrian Rajski. Drugie spotkanie przeciwko drużynie Subków zakończyło się także jednobramkowym zwycięstwem na naszą korzyść. Ostatni mecz turnieju drużyna z Gniewa rozegrała z reprezentacją SP 11 Tczew. Mecz zakończył się remisem 2:2. Poza pamiątkowym dyplomem i pucharem, nagrodą za zdobycie pierwszego miejsca w turnieju dla drużyny gniewskiej Szkoły Podstawowej jest prawo gry w półfinałach wojewódzkich, które rozegrane zostaną w Gdyni. Trzymajcie kciuki za naszą drużynę! Skład reprezentacji Szkoły Podstawowej z Gniewa: Chrzanowski Kacper, Tobiański Patryk, Gottschalk Nikodem, Malinowski Mateusz, Kośmiński Mateusz, Ciarkowski Igor, Niziołek Mikołaj, Rajski Adrian, Dzwonkowski Błażej.

Więcej zdjęć - kliknij

Trener: Szymański Sebastian

sz
Zawody powiatowe w tenisie stołowym

W miniony wtorek, Hala Widowiskowo – Sportowa w Gniewie była gospodarzem zawodów powiatowych w tenisie stołowym. Rywalizacja prowadzona była w czterech kategoriach, Szkół Podstawowych dziewcząt i chłopców oraz Gimnazjum dziewcząt i chłopców. Zawody zostały zorganizowane przez PCS Tczew przy współudziale SZS i GOS w Gniewie. Mistrzostwa Powiatu rozgrywano do trzech wygranych pojedynków, każdy pojedynek do trzech wygranych setów, do 11 punktów. Zwycięzcy poszczególnych kategorii reprezentować będą nasz powiat na zawodach szczebla półfinału wojewódzkiego, które zorganizowane zostaną w dniu 22.11.2016, w Gdyni.

tenis dz

KLASYFIKACJA GENERALNA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH DZIEWCZĘTA 1 SP GNIEW 2 SP 11 TCZEW 3 SP RUDNO

Drużyna SP GNIEW wystąpiła w składzie: Rezmer Klaudia, Dzwonkowska Marta, Matuszewska Kinga

tenis dz

KLASYFIKACJA GENERALNA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH CHŁOPCY 1 SP GNIEW 2 SP RUDNO 3 SP 11 TCZEW

Drużyna SP GNIEW wystąpiła w składzie: Puczyński Jakub, Pepliński Piotr

sz
Współzawodnictwo sportowe szkół powiatu tczewskiego 2015/2016

podsum 2016

podsum 2016

Wyróżnieni i nagrodzeni uczniowie

Końcowa punktacja

podsum 2016

Longin Nagórski

T

X Memoriał Andrzeja Grubby

tenis 2016

W dniach 11-12 czerwca 2016 roku w Hali 100-lecia Sopotu rozegrany został X Memoriał Andrzeja Grubby z udziałem 32 reprezentacji szkolnych w tenisie stołowym z całej Polski.

Czytaj całość

Longin Nagórski

T

Duet żeński ze Szkoły Podstawowej w Gniewie na trzecim stopniu podium

finał 2016

Zawody wojewódzkie piłki siatkowej plażowej rozegrano w dn.09.06.br. w Starogardzie Gd. Dziewczęta z miejscowej podstawówki rozegrały eliminacje systemem „każdy z każdym”. Duet występujący w składzie Paula Gąsiorowska i Patrycja Kafka z grupy eliminacyjne trafił do strefy półfinałowej. W meczu o wejście do ścisłego finału przegrał z rówieśniczkami z SP nr 3 z Lęborka 21:16. Rywalki pokonały w finale zespół z Miastka i wywalczyły tytuł „Mistrzyń województwa pomorskiego” W małym finale Paula z Patrycją pokonały drużynę gospodarzy PSP3 Starogard 21:14 zdobywając brązowe medale Igrzysk Wojewódzkich. Drugi zespól występujący w składzie Julia Mokwa i Dominika Łaś w grupie eliminacyjnej uplasował się na trzeciej pozycji. W walce o piąte miejsce dziewczęta pokonały zespól SP nr 4 z Lęborka 21:17.

Kolejność Końcowa:

 1. miejsce SP 4 LĘBORK
 2. miejsce SP NR 1 MIASTKO
 3. miejsce SP GNIEW I
 4. miejsce PSP 3 STAROGARD GD.
 5. miejsce SP GNIEW II
 6. miejsce SP 3 LĘBORK

Wszystkie zespoły otrzymały pamiątkowe dyplomy, trzy pierwsze zespoły medale ufundowane przez ZW-SZS Gdańsk.

Więcej zdjęć - kliknij

Longin Nagórski

T

Dwa tytuły „Mistrzów Powiatu”

plaza

W dniu 03.06.br na obiektach sportowych Gminnego Ośrodka Sportu w Gniewie z udziałem siedmiu zespołów rozegrano „Mistrzostwa powiatu” piłki siatkowej plażowej w kategorii dziewcząt i chłopców szkół podstawowych, Mistrzostwa rozegrano systemem „każdy z każdym” zespoły, które uplasowały się na pierwszych pozycjach awansowały do rozgrywek finałowych.

Czytaj całość - kliknij

Więcej zdjęć - kliknij

Longin Nagórski

T

Trzecie miejsce piłkarzy

powiat

Zespół z Gniewu wywalczył trzecią pozycję. Chłopcy wygrywali grupę eliminacyjną. W walce o wejście do finału przegrali w stosunku 1:2 z drużyną s Subków. W małym finale pokonali rówieśników z Pelplina 3:2

Czytaj całość - kliknij

Longin Nagórski

T

X Memoriał Andrzeja Grubby

powiat

W dniu 16.05. br. w Kwidzynie rozegrano eliminacje wojewódzkie w drużynowym tenisie stołowym. W zawodach startowało 16 trzy osobowych zespołów, które walczyły o awans do finałów ogólnopolskich.

Czytaj całość - kliknij

Więcej zdjęć - kliknij

Longin Nagórski

T

Miejskie i Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w czwórboju l/a

powiat

Chłopcy ze Szkoły Podstawowej w Gniewie wicemistrzami powiatu, dziewczęta na trzecim miejscu w czwórboju l/a

Czytaj całość - kliknij

Więcej zdjęć - kliknij

Longin Nagórski

T

Wyróżnieni sportowcy

powiat

Powiększ i czytaj całość - kliknij

Longin Nagórski

T

PARAFIADA 2016 PELPLIN

powiat

WALKA O PIERWSZE MIEJSCE

powiat

MECZ O DRUGI I TRZECI STOPIEŃ PODIUM

Longin Nagórski

T

MISTRZOSTWA MIASTA I GMINY GNIEW

powiat

KLASYFIKACJA KOŃCOWA

W dniu 21-22. 04.br rozegrano zawody piłki nożnej dziewcząt i chłopców Chłopcy grający w składzie: Maciej Głowiński, Marcel Sedlewski, Patryk Kwiatkowski, Wiktor Spiegel, Dawid Jakusz-Gostomski, Mikołaj Niziołek, Adrian Rajski i Łukasz Stuczyński pokonali rówieśników z Polskiego Gronowa i Gogolewa. Wywalczyli puchar ufundowany przez GOS Gniew oraz awansowali do rozgrywek powiatowych.

Dziewczęta grające w składzie: Zuzanna Poleszak, Amelia Świtała, Martyna Birna, Alicja Janicka, Wiktoria Różała, Ewa Watkowska, Barbara Gabrychowska, Julia Behrendt, Julia Gruszczyńska, Nadia Betka, Paula Gonsiorowska, Dominika Łaś uległy rówieśniczkom z Gronowa plasując się na drugiej pozycji.

Longin Nagórski

T

MINI PIŁKA SIATKOWA PELPLIN 2016

powiat

KLASYFIKACJA KOŃCOWA

1 MIEJSCE SP GNIEW: MAKSYMILIAN PEK. JAKUB REŃSKI , MARCEL SEDLEWSKI, PATRYK PENKALLA
2 MIEJSCE SP GNIEW: PATRYCJA KAFFKA, WIKTORIA ZAWODZIŃSKA, PATRYCJA KORDOWSKA, KORNELIA GRABAN, JULIA GABRYCHOWSKA
3 MIEJSCE SP GNIEW: JULIA MOKWA, PAULINA GONSIOROWSKA, ANNA JESKE, DOMINIKA ŁAŚ

Longin Nagórski

T

Finał rozgrywek badmintona „Parafiada Gniew 2016”

powiat

Klasyfikacja: Julia Mokwa, Patrycja Kaffka, Paula Gonsiorowska, Wiktoria Zawodzińska, Dominika Łaś, Anna Jeske, Amelia Seroka

Longin Nagórski

T

OLIWIA DAHM FINALISTKA WOJEWÓDZKICH BIEGÓW PRZEŁAJOWYCH

powiat

powiat

Longin Nagórski

T

OLIWIA DAHM WICEMISTRZYNI POWIATOWYCH BIEGÓW PRZEŁAJOWYCH

powiat

powiat

Longin Nagórski

T

Awans do finałów wojewódzkich biegów przełajowych

powiat

Oliwia Dahm wywalczyła awans do finałów wojewódzkich biegów przełajowych, zespół chłopców na drugim stopniu podium w drużynowych biegach przełajowych.

Czytaj całość - kliknij

Galeria zdjęć

Longin Nagórski

T

ZAWODY POWIATOWE – PELPLIN 2016

powiat

BRĄZOWE MEDALISTKI MINI PIŁKI KOSZYKOWEJ

Rogaczewska Wiktoria, Łaś Dominika, Kordowska Patrycja, Kaffka Patrycja, Dahm Oliwia, Gonsiorowska Paula, Gabrychowska Julia, Krzyżanowska Patrycja, Mokwa Julia, Cieszyńska Amelia, Jeske Anna, Zawodzińska Wiktoria

Longin Nagórski

T

Wyróżnienia i Turniej Rodzinny Badmintona

mini piłka siatkopwa

W dn. 05.03 br. w hali GOS w Gniewie rozegrano „Turniej Badmintona”. W pierwszej części Burmistrz Miast i Gminy Gniew Maria Taraszkiewicz- Gurzyńska uhonorowała najlepszych zawodników rozgrywek powiatowych, wojewódzkich i cyklu eliminacji prowadzonych na przełomie grudnia i lutego 2015/16 w rozgrywkach indywidualnych i drużynowych badmintona.

Czytaj całość - kliknij

Longin Nagórski

T

XVIII Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej

mini piłka siatkopwa

XVIII Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w „mini”- piłce siatkowej „czwórki” dziewcząt i chłopców w roku szkolnym 2015/2016

Zawody dziewcząt rozegrano się w dniu 26.01.br. w Pelplinie, natomiast chłopców w 29.01 br. w hali Gminnego Ośrodka Sportu w Gniewie. Dziewczęta z miejscowej podstawówki pokonały rówieśniczki z Pelplina przegrały po bardzo emocjonującym pojedynku z reprezentacją SP 10 Tczew, plasując się na drugiej pozycji. Chłopcy reprezentujący SP Gniew wygrali dwa mecze z drużyną Morzeszczyna i Wielkich Walichnów. Przegrali z rówieśnikami z Tczewa, którzy wywalczyli pierwszą pozycję.

Czytaj całość

Więcej zdjęć - kliknij

Longin Nagórski

T

DWA ZESPOŁY NAJMŁODSZYCH BADMINTONISTÓW SZKOŁY PODSTAWOWEJ W GNIEWIE NA PODIUM

badmin

Igrzyska wojewódzkie rozegrano w dn 27.11.2015 w hali Gminnego Ośrodka Sportu w Gniewie. Mistrzostwa rozegrano systemem „każdy z każdym”. W kategorii dziewcząt zespół SP Gniew występujący w składzie: Klaudia Rezmer, Paula Gonsiorowska , Patrycja Kaffka, Anna Jeske i Julia Mokwa zajęły trzecie miejsce Pokonały reprezentacje SP Nebrowo i SP Skórcz po 3:0, przegrały z rówieśniczkami z Gdańska 1:3 i Miastka 0:3.

Czytaj całość

Więcej zdjęć - kliknij

Longin Nagórski

T

Drugie miejsce w rozgrywkach finałowych tenisa stołowego

tenis

W SP 28 w Gdyni rozegrano Wojewódzkie Igrzyska Młodzieży Szkolnej w drużynowym tenisie stołowym. Zespół Szkoły Podstawowej z Gniewu występujący w składzie: Patryk Kwiatkowski, /MTS Kwidzyn/ Maksymilian Pek /UKS Olimpia Gniew/ oraz Jakub Puczyński/UKS Olimpia Gniew/ wywalczył drugie miejsce . Zespół SP Gniew wygrał trzy pojedynki w stosunku po 3:0 z rówieśnikami z Przytocka, Kartuz i Straszyna. W meczu z reprezentacją Otłowca przegrał w stosunku 1:3 plasując się w klasyfikacji końcowej na drugim stopniu podium.

Czytaj całość

Więcej zdjęć - kliknij

Longin Nagórski

T

Awans reprezentacji chłopców SP Gniew rozgrywek finałowych

badminton 2015

Zawody rozegrano w dniach 24.10.2015 r. w hali widowiskowo-sportowej Gminnego Ośrodka Sportu w Gniewie. Organizatorem było Powiatowe Centrum Sportu w Tczewie wraz z ZM/G SZS w Gniewie. Zawody rozegrano w kategoriach szkół podstawowych zarówno wśród dziewcząt jak i chłopców. W mistrzostwach startowało 7 zespołów Rozgrywki przeprowadzono systemem „każdy z każdym” do rozgrywek szczebla wojewódzkiego awansowały zespoły z pierwszych miejsc.

Więcej zdjęć - kliknij

Czytaj całość

Longin Nagórski

T

Mistrzostwa powiatu w drużynowym tenisie stołowym

badminton 2015

Zawody odbyły się w dniach 17.10.2015 r. w hali widowiskowo-sportowej Gminnego Ośrodka Sportu w Gniewie. Organizatorem było Powiatowe Centrum Sportu w Tczewie i ZM/G SZS w Gniewie.

Czytaj całość

Więcej zdjęć - kliknij

Longin Nagórski

T

Badminton - Dziewczęta i chłopcy wywalczyli tytuły mistrzyń i mistrzów powiatu

badminton 2015

W dn.06.11. br. w hali Gminnego Ośrodka w Gniewie rozegrano mistrzostwa powiatu w grze drużynowej w badmintona. W zawodach wystartowało czternaście zespołów dziewcząt i chłopców w kategorii szkół podstawowych i gimnazjalnych powiatu tczewskiego.

Czytaj całość - kliknij

Więcej zdjęć - kliknij

Longin Nagórski

T

Halowa piłka nożna

halówka

W dniu 23.10.br w hali Gminnego Ośrodka Sportu w Gniewie rozegrano „Mistrzostwa Miasta i Gminy Gniew” w piłce nożnej halowej w kategorii szkół podstawowych. Rozgrywki z udziałem czterech zespołów przeprowadzono systemem „każdy z każdym”. Zwycięzcy turnieju uzyskali awans do rozgrywek szczebla powiatowego.
Zespoły z Polskiego Gronowa i Gniewu wywalczyły po 5 pkt. turniejowych wygrywając po dwa mecze a rywalizacja między wymienionymi drużynami zakończyła się remisem.
O pierwszej pozycji zdecydowała większa liczba zdobytych bramek z korzyścią dla chłopców z Gronowa /+8/, Gniew /+6/, zespół z Opalenia z dwiema porażkami uplasował się na trzeciej a Gogolewo na czwartej pozycji.

Klasyfikacja końcowa:
1 miejsce Szkoła Podstawowa Polskie Gronowo - 5 pkt.
2 miejsce Szkoła Podstawowa Gniew - 5 pkt.
3 miejsce Szkoła Podstawowa Opalenie - 4 pkt.
4 miejsce Szkoła Podstawowa Gogolewo - 3 pkt.
Wszystkie zespoły wywalczyły puchary i pamiątkowe dyplomy. Tytuł „wicemistrzowski” wywalczyli chłopcy grający w składzie: Maksymilian Pek, Patryk Kwiatkowski, Marcel Sedlewski, Maciej Głowiński, Mikołaj Niziołek, Miłosz Wiśniewski, Patryk Tobiański oraz Patryk Penkalla

Longin Nagórski

T

Królewska gra

szachy

Zawody powiatowe oraz półfinały w szachach drużynowych szkół podstawowych i gimnazjalnych rozegrano w dniu 13.10.2015 r. w hali widowiskowo - sportowej Gminnego Ośrodka Sportu w Gniewie.
Organizatorem był Powiatowy Ośrodek Sportu w Tczewie przy współudziale Miejsko-Gminnego Szkolnego Związku Sportowego, UKS „Anfil” oraz Gminnego Ośrodka Sportu w Gniewie.
W zawodach łącznie startowało siedem czteroosobowych koedukacyjnych zespołów szkół podstawowych i sześć gimnazjalnych.
Awans do rozgrywek szczebla wojewódzkiego wywalczyła reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 20 z Gdyni i Gimnazjum nr 3 z Tczewa.
Zespół z miejscowego Gimnazjum uplasował się na drugim a z SP Gniew na trzecim miejscu w rozgrywkach powiatowych. Podstawówkę z Gniewu reprezentowali: Jan Kępiński, Patryk Gabryszewski, Daniel Bieliński i Konrad Grajkowski. Gimnazjaliści grali w składzie: Natalia Janaszczyk, Bartosz Drągowski, Szymon Kępiński i Krzysztof Saniuk.
Zawody powiatowe wygrały: reprezentacje SP nr 11 i Gimnazjum nr 3 z Tczewa Zwycięzcy otrzymali puchary a wszystkie zespoły pamiątkowe dyplomy ufundowane przez POS w Tczewie.

Longin Nagórski

T

Wyróżnienie dla Szkoły Podstawowej w Gniewie

plaza

Wyróżnienie dla Szkoły Podstawowej w Gniewie- kliknij

Longin Nagórski

T

Podsumowanie roku szkolnego 2015/2016

plaza

PO RAZ TRZECI Z RZĘDU- kliknij

WSPÓŁZAWODNICTWO SZKÓŁ PODSTAWOWYCH- kliknij

OSIĄGNIĘCIA SPORTOWE- kliknij

WYRÓŻNIENI UCZNIOWIE KLAS SZÓSTYCH- kliknij

WYRÓŻNIENI UCZNIOWIE KLAS III - V- kliknij

Longin Nagórski

T

Piłka plażowa 2015

plaza

II FINAŁ WOJEWÓDZKIEJ IGRZYSKA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ DZIEWCZĄT w SIATKÓWCE PLAŻOWEJ GNIEW 16.06.2015 - kliknij

Galeria zdjęć - kliknij

Longin Nagórski

T

IX MEMORIAŁ ANDRZEJA GRUBBY

Tu podaj tekst alternatywny

Zawody z udziałem 11-stu trzyosobowych zespołów rozegrano w dn.08.05. br. w Gdyni w sali gimnastycznej SP 28. Po rozstawieniu z list rankingowych trzech zespołów dokonano losowania pozostałych drużyn do grup eliminacyjnych, które rozegrały zawody system „każdy z każdym” a następnie ćwierćfinały, półfinały i finały. Rozgrywano pojedynki singlowe, wygrywał zespół, który zgromadził podczas meczu trzy punkty /trzy wygrane pojedynki/

Czytaj całość

Więcej zdjęć - kliknij

Longin Nagórski

T

MISTRZOSTWA POWIATOWE W CZWÓRBOJU LEKKOATLETYCZNYM

Tu podaj tekst alternatywny

Na obiektach sportowych /boiska tartanowe/ przy Szkole Podstawowej nr 10 w Tczewie rozegrano w dniach 13. i 14. 05. br. „Mistrzostwa powiatu szkół podstawowych w czwórboju lekkoatletycznym.” Rywalizowało osiemnaście zespołów dziewcząt i chłopców. Dziewczęta i chłopcy z SP. Gniew uplasowali się na trzecich pozycji w punktacji powiatowej. W zespołach SP Gniew startowali: Natan Waśniewski, Marcel Sedlewski, Patryk Tobiański, Mateusz Cybura oraz Paulina Guss, Kinga Niziołek, Oliwia Dahm, Wiktoria Zawodzińska, Patrycja Krzyżanowska, Paulina Gonsiorowska i Marieta Gajdowska Natan Waśniewski w punktacji wielobojowej wywalczył tytuł wicemistrza powiatu zdobywając 251 pkt. W zespole dziewcząt najlepsze wyniki uzyskała Oliwia Dahm gromadząc 203 pkt w klasyfikacji wielobojowej. Klasyfikację drużynową wygrały reprezentacje szkół tczewskich.

Galeria zdjęć - kliknij

Longin Nagórski

T

II REGIONALNA PARAFIADA DZIECI I MŁODZIEŻY DIECEZJI PELPLIŃSKIEJ

parafiada

Informacje dotyczące Parafiady - kliknij

Więcej zdjęć - kliknij

Longin Nagórski

T

Piłka nożna

piłka 1

W dniu 15.04.br na obiektach sportowych Gminnego Ośrodka Sportu w Gniewie rozegrano „Mistrzostwa Miasta i Gminy Gniew” w piłce nożnej tzw. „ piątki piłkarskie”, w kategorii szkół podstawowych. Rozgrywki z udziałem pięciu zespołów przeprowadzono systemem „każdy z każdym”. Zwycięzcy turnieju uzyskali awans do rozgrywek szczebla powiatowego. Łącznie rozegrano dziesięć spotkań, w których padło 31 bramek. Reprezentacja miejscowej szkoły podstawowej po czterech wygranych meczach uplasowała się na pierwszej pozycji zdobywając 12 punktów turniejowych. Na kolejnych pozycjach uplasowały się reprezentacje następujących szkół: SP Piaseczno, SP Opalenie, SP Gronowo i SPSK Gogolewo W drużynie SP Gniew grali: Natan Waśniewski, Patryk Kwiatkowski, Marcel Sedlewski, Mikołaj Niziołek, Szymon Wolf, Dominik Jeske, Maksymilian Pek, Patryk Tobiański, Olaf Czech i Nikodem Borys.

piłka 1

piłka 1

Klasyfikacja końcowa:
1 miejsce Szkoła Podstawowa Gniew - 12 pkt.
2 miejsce Szkoła Podstawowa Piaseczno - 7 pkt.
3 miejsce Szkoła Podstawowa Opalenie - 7 pkt.
4 miejsce Szkoła Podstawowa Gronowo - 3 pkt.
5 miejsce Szkoła Podstawowa S.K.Gogolewo - 4 pkt.
Drużyny za trzy pierwsze miejsca wywalczyły puchary, wszystkie zespoły otrzymały pamiątkowe dyplomy. Dyrektor Gminnego Ośrodka Sportu Maciej Mosiński w asyście Ryszarda Gawła, wręczyli puchary, oraz pamiątkowe dyplomy, dziękując zawodnikom za walkę w duchu fair play.

Longin Nagórski

T

Wydarzenia sportowe - marzec 2015 r.

marzec 2015

Kliknij, aby przejść do wiadomości

Longin Nagórski

T

Mistrzostwo powiatu w mini piłce siatkowej

siata

Zawody chłopców odbyły się w dniu 19.02.br w hali Gminnego Ośrodka Sportu w Gniewie. Organizatorem mistrzostw był SZS Gniew wraz z Powiatowym Centrum Sportu oraz UKS Olimpią Gniew Turniej chłopców wygrali uczniowie Szkoły Podstawowej z Gniewu , którzy pokonali rówieśników z Tczewa, Małych Walichnów i Morzeszczyna, wszystkie pojedynki po 2:1 Mistrzostwo powiatu w mini piłce siatkowej wywalczyli chłopcy z Gniewu grając w składzie: Patryk Kwiatkowski, Marcel Sedlewski, Maksymilian Pek, Maciej Głowiński, Michał Ciara oraz Patryk Penkalla Zespół Szkoły Podstawowej w Gniewie wywalczył okazały puchar Powiatowego Centrum Sportu w Tczewie, pozostałe zespoły otrzymały pamiątkowe dyplomy, które wręczył przedstawiciel Powiatowego Centrum Sportu w Tczewie Piotr Grabowski.

Zawody zakończyły się na poziomie rozgrywek powiatowych.
Wyniki techniczne:

SP M. Walichnowy: SP Gniew 1:2
SP Morzeszczyn: SP 10 Tczew 2:0
SP M. Walichnowy: SP Morzeszczyn 0:2
SP Gniew : SP Morzeszczyn 2:1
SP M. Walichnowy: SP 10 Tczew 0:2
SP Gniew : SP 10 Tczew 2:1

Klasyfikacja końcowa:

1 miejsce SP Gniew 6 pkt
2 miejsce SP Morzeszczyn 5 pkt
3 miejsce SP 10 Tczew 4 pkt
4 miejsce Małe Walichnowy 3 pkt

Longin Nagórski

T

Mistrzostwo powiatu w piłce nożnej halowej

tenis

Najlepszy zespół rozgrywek piłki nożnej halowej Miasta i Gminy Gniew awansował do rozgrywek powiatowych. Mistrzostwa powiatu szkół podstawowych rozegrano w dniu 12.12. br. w hali sportowej ZS nr 1 w Pelplinie. Ogółem startowało 23 zawodników z trzech zespołów. Gospodarz turnieju, SP 1 Pelplin wycofał się z rozgrywek. Młodzi piłkarze z SP Gniew rozpoczęli rywalizację w pierwszym meczu z faworytem turnieju reprezentacją SP 11 Tczew. Pierwsza połowa meczu przegrywana przez gniewian trzema bramkami wskazywała na niepowodzenie w walce o prymat w powiecie. Tymczasem druga odsłona diametralnie zmieniła obraz gry. Po wielkiej determinacji młodzi piłkarze z Gniewu ostatecznie doprowadzili do remisu 5:5. O klasyfikacji końcowej miały zadecydować pojedynki obu drużyn z reprezentacją SP nr2 z Pelplina. Zespół z Gniewu jako pierwszy przystąpił do rywalizacji i po dobrej grze wygrał spotkanie w stosunku 3:0. Chłopcy z Tczewa byli w lepszej sytuacji znali wynik, musieli wygrać w lepszym stosunku bramkowym z rywalami z Pelplina. Okazało się, że wynik końcowy wygrana tczewian 3:1 był tym samym porażką. Tytuł „Mistrza Powiatu” wywalczyli młodzi adepci piłki nożnej ze Szkoły Podstawowej z Gniewu.
Skład zwycięskiego zespołu:
SP Gniew – Natan Waśniewski, Nikodem Borys, Szymon Wolf, Mikołaj Niziołek, Marcel Sedlewski, Olaf Czech, Patryk Kwiatkowski.

WYNIKI TECHNICZNE
SP 2 Pelplin 0 : 3 SP Gniew
SP 11 Tczew 3 : 1 SP 2 Pelplin
SP Gniew 5 : 5 SP 11 Tczew
TABELA KOŃCOWA
I m. Szkoła Podstawowa w Gniewie 4 pkt
II m. Szkoła Podstawowa nr 11 w Tczewie 4 pkt
III m. Szkoła Podstawowa nr 2 w Pelplinie 0 pkt

O miejscu w końcowej rywalizacji decydował lepszy, wyższy bilans bramkowy w całym turnieju. Zespół reprezentujący SP w Gniewie zdobył tytuł Mistrza Powiatu na rok szkolny 2014/15. Wszystkie zespoły biorące udział w zawodach otrzymały pamiątkowe dyplomy, a zwycięski zespół – puchar. Nagrody ufundowało PCS w Tczewie..

Więcej zdjęć - kliknij

Longin Nagórski

T

Turniej Mikołajkowy

tenis

W Hali Gminnego Ośrodka Sportu w Gniewie w dniu 06.12 br. rozegrano halowy turniej piłki nożnej z udziałem dziewięciu zespołów. W turnieju wystartowały zespoły z Miasta i Gminy Gniew. Rywalizację prowadzono w dwóch grupach wiekowych. W wielu zespołach wystartowali zawodnicy z miejscowej podstawówki. W klasyfikacji końcowej zwyciężyli „Mikołaje” w klasyfikacji najmłodszych zespół „Mewa” Gniew

Klasyfikacja turniejowa przedstawia się następująco:

I Mikołaje Gniew
II Galactic Opalenie
III Mewa I Gniew
IV Mikołaje Tymawa
V Mewa II Gniew
VI FC Gniew
VII Piast Piaseczno
VIII Sparta Gogolewo
IX FC No-Life Gniew

Wszystkim uczestnikom zawodów dyrektor GOS wręczył pamiątkowe medale, słodycze najlepsze zespoły otrzymały okolicznościowe puchary.

Więcej zdjęć - kliknij

Więcej zdjęć - kliknij

Longin Nagórski

T

Tenis - Igrzyska wojewódzkie

tenis

GRY DRUŻYNOWE TENISA STOŁOWEGO GDYNIA 2014
ZŁOCI MEDALIŚCI
PATRYK KWIATKOWSKI, MAKSYMILIAN PEK i JAKUB PUCZYNSKI

Longin Nagórski

T

Badminton - Igrzyska wojewódzkie

tenis

GRY DRUŻYNOWE BADMINTONA DZIEWCZĄT:
HALA GOS - GNIEW 28.11.2014r. IV MIEJSCE UKS „Olimpia” Gniew:
KLAUDIA REZMER, KINGA NIZIOŁEK, IGA WIATROWSKA, MONIKA POŁOMSKA, WIKTORIA ZAWODZIŃSKA
SREBRNI MEDALIŚCI UKS „Olimpia” Gniew:
PATRYK KWIATKOWSKI, MACIEJ GŁOWIŃSKI, PATRYK TOBIAŃSKI, MARCEL SEDLEWSKI IGOR MOCZULSKI

Longin Nagórski

T

Tenis stołowy - finał wojewódzki

tenis

Po rocznej przerwie awans tenisistów stołowych z podstawówki do finałów wojewódzkich.
W dniu 25.11.br dwa zespoły tenisistów stołowych UKS Olimpii Gniew walczyły w Gdyni o miano najlepszego zespołu rozgrywek półfinałowych.
IGRZYSKA
Podopieczni Macieja Mosińskiego grając w składzie; Patryk Kwiatkowski, Maksymilian Pek i Jakub Puczyński po wygraniu z rówieśnikami z dwóch szkół z Gdyni wywalczyli pierwsze miejsce, premiowane awansem do rozgrywek finałowych.
GIMNAZJADA
Podopieczni Tomasza Ostrowskiego grający w składzie: Dawid Rezmer, Piotr Wendzierski i Julian Kapuściński po bardzo emocjonujących i wyrównanych meczach pokonali dwa zespoły z Gdyni i drużynę z Sopotu awansując z pierwszej pozycji do rozgrywek finałowych.
Gratulacje dla wychowanków Bartosza Zabrockiego oraz prowadzących w czasie zawodów półfinałowych nauczycieli wychowania fizycznego. Życzymy pozycji medalowych w rozgrywkach finałowych.

Longin Nagórski

T

Puchary dla badmintonistów

tenis

Zawody rozegrano w dniu 14.11.2014 r. w hali sportowej Gminnego Ośrodka Sportu w Gniewie. Organizatorem zawodów było Powiatowe Centrum Sportu w Tczewie przy współudziale GOS w Gniewie. W mistrzostwach startowało 12 zespołów w kategorii rozgrywkowej szkół podstawowych i gimnazjalnych. Trzy zespoły wywalczyły pierwszy a jeden drugi stopień podium w drużynowych rozgrywkach badmintona. Chłopcy z podstawówki grając w składzie Patryk Kwiatkowski, Maciej Głowiński, Patryk Tobiański i Igor Moczulski pokonali w meczu finałowym rówieśników z Tczewa/SP nr.5/ 3:0 W pierwszym pojedynku gry singlowej Patryk Kwiatkowski wygrał w stosunku 2:0. W drugim meczu singlowym Maciej Głowiński wygrał w stosunku 2:1. Mecz deblowy również wygrali badmintoniści z Gniewu 2:0 Dziewczęta grały w składzie: Klaudia Rezmer, Iga Wiatrowska, Monika Połomska i Wiktoria Zawodzińska. W meczu finałowym grając z drużyną SP 12 Tczew stoczyły bardzo wyrównany bój. W pierwszym meczu najmłodsza uczestniczka mistrzostw Klaudia Rezmer uczennica klasy czwartej pokonała pierwszą rywalkę z Tczewa 2:1. W drugim pojedynku Iga Wiatrowska przegrała w stosunku 1:2 z drugą zawodniczką z Tczewa. Mecz deblowy wygrały tczewianki. Po drugim pojedynku singlowym, w którym Klaudia pokonał a drugą zawodniczkę z Tczewa stan meczu był remisowy 2:2. W decydującym meczu Iga walcząc z wielkim zaangażowaniem uległa 1:2 i finał zakończył się zwycięstwem tczewianek. W kategorii szkół gimnazjalnych zarówno wśród dziewcząt jak chłopców zwyciężyli reprezentanci UKS-u Olimpii Gniew z miejscowego Gimnazjum, wygrywając bezapelacyjnie z rówieśniczkami i rówieśnikami z Tczewa i Dąbrówki. Gimnazjalistki i gimnazjaliści grali w składach: Aleksandra Dylewska, Weronika Binerowska, Weronika Genska, Agata Tucholska oraz Wiktor Moczulski, Kamil Antosiewicz i Dawid Rezmer. Zwycięskie zespoły zdobyły tytuły Mistrza Powiatu Tczewskiego w drużynowym badmintonie oraz uzyskały awans do finałów wojewódzkich, który rozgrywane zostaną w Gniewie. Wszystkie zespoły biorące udział w zawodach otrzymały pamiątkowe dyplomy, a zwycięzcy – puchary. Nagrody ufundowało PCS w Tczewie.

Więcej zdjęć - kliknij

Longin Nagórski

T

Badminton

tenis

W dn. 08.11. br. w hali Gminnego Ośrodka Sportu w Gniewie rozegrano indywidualne „mistrzostwa szkoły” ,jako eliminacje do rozgrywek powiatowych w kategorii dziewcząt i chłopców. W zwodach startowało dziesięciu zawodników i zawodniczek. Wcześniej awans do reprezentacji szkoły w grze drużynowej wywalczyli; Patryk Kwiatkowski, Marcel Sedlewski, Kinga Niziołek oraz Monika Połomska. W wyniku rywalizacji indywidualnej w kategorii dziewcząt w dniu dzisiejszym awans wywalczyły: Klaudia Rezmer, Iga Wiatrowska oraz jako rezerwowa Wiktoria Zawodzińska. Wśród chłopców Maciej Głowiński oraz Patryk Tobiański. Prócz wyżej wymienionych w rywalizacji brali udział: Łukasz Stuczyński, Dawid Rezmer /pk./ oraz Patrycja Kaffka, Julia Mokwa oraz Dominika Łaś. Wszystkie zawodniczki i zawodnicy otrzymali pamiątkowe koszulki ufundowane przez prywatnego sponsora. W dn.14.11 br w hali GOS w Gniewie rozegrane zostaną zawody drużynowe badmintona dziewcząt i chłopców w kategorii szkół podstawowych i gimnazjalnych.

Więcej zdjęć - kliknij

Longin Nagórski

T

"Mistrzostwa powiatu w drużynowym tenisie stołowym"

tenis

Chłopcy na pierwszym dziewczęta na trzecim stopniu podium w mistrzostwach powiatu w drużynowym tenisie stołowym

Zawody rozegrano w dniach 21 i 28.10.2014 r. w hali widowiskowo-sportowej Gminnego Ośrodka Sportu w Gniewie. Organizatorem był Powiatowy Ośrodek Sportu w Tczewie i ZM/G SZS w Gniewie. Zawody rozegrano w kategoriach szkół podstawowych i gimnazjalnych zarówno wśród dziewcząt jak i chłopców. W mistrzostwach startowało 16 zespołów. Tylko mistrzowie w poszczególnych kategoriach wiekowych wywalczyli awans do rozgrywek szczebla półfinałowego. W kategorii szkół podstawowych zwyciężyły zespoły dziewcząt z Rudna i chłopców z Gniewu. Dziewczęta i chłopcy ze Szkoły Podstawowej w Gniewie grali w składach: Paulina Bendyk, Wiktoria Seroka, Iga Wiatrowska oraz Patryk Kwiatkowski, Adam Hinz, Jakub Puczyński oraz rezerwowi Szymon Wolf, Maciej Głowiński i Piotr Pepliński.

KLASYFIKACJA KOŃCOWA

DZIEWCZĘTA

I miejsce Szkoła Podstawowa Rudno
II miejsce Szkoła Podstawowa nr 10 Tczew
III miejsce Szkoła Podstawowa Gniew
IV miejsce Szkoła Podstawowa Opalenie

KLASYFIKACJA KOŃCOWA

CHŁOPCY

I miejsce Szkoła Podstawowa Gniew
II miejsce Szkoła Podstawowa nr 11 Tczew
IV miejsce Szkoła Podstawowa Rudno
III miejsce Szkoła Podstawowa Opalenie

Więcej zdjęć - kliknij

Longin Nagórski

T

"Tenis stołowy"

tenis

Mistrzostwa dziewcząt i chłopców w tenisie stołowym, kwalifikacje dziewcząt i chłopców do rozgrywek szczebla powiatowego. Dla najlepszych zawodników czekają pucharki, dla wszystkich pamiątkowe medale oraz awans do reprezentacji szkoły.
Mistrzostwa rozegrano w hali GOS w Gniewie pod kierunkiem Bartosza Zabrockiego.

Longin Nagórski

T

"Wojewódzkie Igrzyska „BIEGI NA ORIENTACJĘ” Kwidzyn 2014"

Zawody wojewódzkie z udziałem 323 zawodników reprezentujących 23 szkoły z 13 powiatów woj. pomorskiego rozegrano w dn. 22.10.br. w Kwidzynie. W kategorii szkół podstawowych startowały reprezentacje oddzielnie w rywalizacji dziewcząt i chłopców. Do punktacji zespołowej brano pod uwagę cztery najlepsze wyniki uzyskane przez zawodniczki i zawodników poszczególnych zespołów. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc / transport/ chłopcy startowali w dwuosobowym składzie. Zawodnicy wyposażeni w mapy, kompasy i chipy musieli pokonać trasę usytuowana w terenie leśnych, odnaleźć poszczególne punkty kontrolne i zameldować się na mecie.

Szkoły Podstawowe

Końcowe wyniki zawodów: dziewcząt
Po raz pierwszy w Igrzyskach wojewódzkich wystartowali sportowcy Szkoły Podstawowej w Gniewie.
 1. SP nr 48 Gdynia 101
 2. SP nr 10 Rumia 87
 3. SP nr 2 Sztum 85
 4. SP nr 4 Kwidzyn 59
 5. SP nr 40 Gdynia 56
 6. SP nr 9 Rumia 33
 7. Samorządowa SP Gościcino 32
 8. SP nr 16 Gdynia 27
 9. SP nr 10 Tczew 24
 10. SP nr 11 Gdynia 17
 11. SP Gniew 14
 12. SP Zespół Szkół Sztutowo 14
 13. SP nr 6 Rumia.13
 14. SP nr 3 Kościerzyna.13
 15. Zespół Szkół Gardeja 12
 16. Szkoła Podstawowa Czersk2
 17. SP nr 2 Bytów 2
 18. ZS Publicznych Osiek 1
 19. SP nr 5 Bytów 0
 20. SP nr 47 Gdynia 0
 21. SP nr 86 Gdańsk 0
 22. SP nr 1 Gdańsk 0
 23. SP nr 46 Gdynia 0
Reprezentacja SP Gniew: Iga Wiatrowska, Kinga Niziołek, Paulina Guss, Wiktoria Zawodzińska, Natalia Janaszczyk,

Końcowe wyniki zawodów: chłopców
 1. Samorządowa SP Gościcino 81
 2. SP nr 3 Kościerzyna.76
 3. SP nr 2 Sztum 75
 4. SP nr 4 Kwidzyn 69
 5. Zespół Szkół Gardeja 46
 6. SP nr 5 Bytów 47
 7. SP Zespół Szkół Sztutowo 45
 8. SP nr 16 Gdynia 37
 9. SP nr 47 Gdynia 35
 10. SP nr 11 Gdynia 25
 11. SP nr 6 Rumia. 21
 12. SP nr 2 Bytów 20
 13. SP nr 10 Rumia 18
 14. SP nr 86 Gdańsk 16
 15. SP Gniew 15 /tylko 2 zawodników/
 16. ZS Publicznych Osiek 1
 17. SP nr 48 Gdynia 0
 18. SP nr 40 Gdynia 0
 19. SP nr 9 Rumia 0
 20. SP nr 10 Tczew 0
 21. Szkoła Podstawowa 0
 22. SP nr 1 Gdańsk 0
 23. SP nr 46 Gdynia 0
Reprezentacja SP Gniew: Natan Waśniewski i Szymon Wolf.

W tym miejscu gratuluję wyżej wymienionym sportowcom oraz składam podziękowanie nauczycielom: geografii /czytanie mapy/, matematyki /dokonywanie przeliczników, /wychowania –fizycznego /przygotowanie wytrzymałościowe/ oraz opiekunom harcerskim/ biegi patrolowe, posługiwanie się kompasem/.

Longin Nagórski

T

"Królewska gra"

szachy

Zawody powiatowe oraz półfinały w szachach drużynowych szkół podstawowych i gimnazjalnych rozegrano w dniu 08.10.2014 r. w hali widowiskowo - sportowej Gminnego Ośrodka Sportu w Gniewie. Organizatorem był Powiatowy Ośrodek Sportu w Tczewie przy współudziale Gminnego Ośrodka Sportu w Gniewie. W zawodach powiatowych i półfinałach startowało czternaście zespołów. Drużyna SP Gniew w zawodach powiatowych uplasowała się na trzecim miejscu. W zespole podstawówki wystąpili : Natalia Janaszczyk, Jan Kępiński, Kacper Szymczyk i Daniel Bieliński Zawody powiatowe wygrali tczewianie: reprezentacje SP nr11 i Gim nr 3, którzy awansowali do fazy półfinałowej.

WYNIKI KOŃCOWE PÓŁFINAŁÓW

IGRZYSKA
I m. Szkoła Podstawowa nr 11 Tczew
II m. Szkoła Podstawowa nr 18 Gdynia
III m. Szkoła Podstawowa nr 1 Sopot.
IV m. Szkoła Podstawowa nr 9 w Sopocie
GIMNAZJADA
I m. Gimnazjum nr 3 Tczew
II m. Gimnazjum nr 11 w Gdyni
III m. Gimnazjum nr 24 w Gdyni
IV m. Gimnazjum nr 3 w Sopocie

Również w półfinałowych zwyciężyły drużyny z Tczewa, które tym samym wywalczyły awans do rozgrywek finałowych. Zwycięzcy otrzymali puchary, a wszystkie zespoły pamiątkowe dyplomy ufundowane przez PCS w Tczewie.

Więcej zdjęć - kliknij

Longin Nagórski

T

"Mistrzostwa szkoły w tenisie stołowym dziewcząt"

badminton

W dniu 13.10.w hali Gminnego Ośrodka Sportu w Gniewie rozegrano „Mistrzostw Szkoły” w tenisie stołowym dziewcząt. W trakcie turnieju odbyły się zajęcia badmintona dla grupy początkującej i zaawansowanej, w której uczestniczyli badmintoniści z naszej podstawówki i miejscowego gimnazjum.

Wyniki – tenis stołowy dziewcząt
1 miejsce Paulina Bendyk
2 miejsce Monika Połomska
3 miejsce Wiktoria Seroka
4 miejsce Iga Wiatrowska

Wszystkie zawodniczki otrzymały pamiątkowe medale, które wręczył starszy kolega Dawid Rezmer złoty medalista rozgrywek wojewódzkich w tej konkurencji. Wyżej wymienione dziewczęta będą reprezentowały Szkołę Podstawową Gniew w rozgrywkach gminnych i powiatowych.

Więcej zdjęć - kliknij

Longin Nagórski

T

"SPORT DLA KAŻDEGO"

badminton

W trakcie obchodów 60-lecie SZS podczas uroczystości w Kinoteatrze w Kwidzynie w obecności władz wojewódzkich i samorządowych uhonorowano przedstawicieli sportu województwa pomorskiego wieloma medalami.

Wśród laureatów na I miejscu w konkursie „SPORT DLA KAŻDEGO” wyróżniona została Szkoła Podstawowa im Jana III Sobieskiego Gniewie.

Podczas tej samej uroczystości dyrektor Szkoły Podstawowej w Gniewie Pani Hanna Sobierajska odebrała okolicznościową paterę oraz sprzęt sportowy, przekazany przez Przewodniczącego WSZS Andrzeja Byczkowskiego

W ocenie konkursowej brano pod uwagę działalność na wielu płaszczyznach:
 • Udział uczniów w zawodach szkolnych i międzyszkolnych
 • Organizacja zawodów różnych szczebli /gminne, powiatowe, wojewódzkie/
 • Wyniki współzawodnictwa sportowego
 • Organizacja imprez okolicznościowych
 • Wizualizacja osiągnięć sportowych /strony internetowe, prasa/
 • Organizacja zajęć wychowania fizycznego i zajęć pozalekcyjnych i inne…

Longin Nagórski

T

Biegi przełajowe

badminton
W dn. 04.10.2014 na obiektach sportowych Gminnego Ośrodka Sportu w Gniewie rozegrano biegi przełajowe.

Wyniki:

Kategoria kl. I - III dystans 300m

1 miejsce: Dagmara Niziołek
2 miejsce: Amelia Seroka
1 miejsce: Wiktor Szpigel
2 miejsce: Jakub Damrat

Kategoria kl. IV - VI dystans 500m

1 miejsce: Oliwia Klinkusz
2 miejsce: Patrycja Krzyżanowska
3 miejsce: Iga Wiatrowska

Kategoria kl. IV - VI dystans 800m

1 miejsce: Paweł Podjacki
2 miejsce: Mikołaj Ciepliński
3 miejsce: Dominik Poleszak

Za trzy pierwsze miejsca dyrektor GOS Gniew Maciej Mosiński wręczył medale, zwycięzcy otrzymali pamiątkowe puchary

Więcej zdjęć - kliknij

Longin Nagórski

T

Dziewczęta z podstawówki i na trzecim stopniu podium w sztafetowych biegach przełajowych 10 x 600 m

badminton

Zawody odbyły się w dniu 07.10.2014 r. na terenach przyległych do hali widowiskowo-sportowej przy II LO w Tczewie. Organizator: zawodów: Tczewskie Centrum Sportu i Rekreacji oraz Powiatowy Ośrodek Sportu w Tczewie. W zawodach udział wzięło 170 dziewcząt i 210 chłopców ze szkół miasta Tczewa i powiatu tczewskiego. Zawody rozgrywano w ramach rywalizacji miasta Tczewa oraz powiatu tczewskiego

KLASYFIKACJA KOŃCOWA IGRZYSK POWIATU TCZEWSKIEGO
I m. Szkoła Podstawowa nr 11 w Tczewie
I m. Szkoła Podstawowa nr 2 w Pelplinie
II m. Szkoła Podstawowa nr 1 w Pelplinie
II m. Szkoła Podstawowa nr 11 w Tczewie
III m. Szkoła Podstawowa w Gniewie
III m. Szkoła Podstawowa w Miłobądzu
IV m. Szkoła Podstawowa w Swarożynie
IV m. Szkoła Podstawowa w Gniewie

Szkołę Podstawową w Gniewie reprezentowały: Oliwia Klinkusz, Magdalena Kosiecka, Iga Wiatrowska, Oliwia Dahm, Kinga Niziołek, Natalia Banaszczyk, Paulina Guss, Patrycja Krzyżanowska, Sandra Dorn, Wiktoria Zawodzińska i Patrycja Kordowska. Wszystkie zespoły otrzymały pamiątkowe dyplomy, zwycięzcy okazałe puchary.

Longin Nagórski

T

BADMINTON

badminton

Podczas pierwszych zajęć w roku szkolnym 2014/15 wyróżnieni zostali badmintoniści Klaudia Rezmer i Maciej Głowiński. Otrzymali nagrody rzeczowe za realizację programu „Wakacje z rakietą”

Nagrody ufundował: Zarząd Banku Spółdzielczego w Gniewie

Longin Nagórski

T

V turniej piłki nożnej o „Puchar Premiera Donalda Tuska

nożna

W dniach 9-10 września w Piasecznie rozegrano dwa turnieje piłki nożnej w dwóch kategoriach wiekowych. W kategorii 10-11 lat wystartowały trzy drużyny, które walczyły systemem „każdy z każdym” o miano najlepszego zespołu. W klasyfikacji końcowej zwyciężył zespół „Wisełki” Walichnowy, wyprzedzając zespoły SP. Gniew ”Sokoły” i SP Gniew „Orliki” W kategorii wiekowej 12-13 lat rywalizowało pięć zespołów. Zawody rozegrano systemem „każdy z każdym”. Rywalizacja w tej kategorii wiekowej była bardzo zacięta i wyrównana. Trzy zespoły zdobyły jednakową liczbę punktów o zwycięstwie decydowała „tabela pomocnicza”.

tabela

Drużynę SP Gniew reprezentowali: Kwiatkowski Patryk, Sedlewski Marcel, Czech Olaf, Wałdowski Adrian, Zemke Marcel, Jeske Dominik, Wolf Szymon, Boris Nikodem pod opieką nauczyciela wych-fizycznego Macieja Mosińskiego

Najlepsze zespoły awansowały do dalszego cyklu rozgrywek, wszystkie zespoły otrzymały pamiątkowe dyplomy.

Longin Nagórski

T

WYNIKI KONKURSU „SPORT DLA KAŻDEGO”

WYNIKI KONKURSU „SPORT DLA KAŻDEGO” W ROKU SZKOLNYM 2013/2014 W WOJEWÓDZTWIE POMORSKIM

SZKOŁY PODSTAWOWE :

1. miejsce - Szkoła Podstawowa im. Jana III Sobieskiego w Gniewie
2. miejsce - Szkoła Podstawowa Nr 2 w Słupsku
3. miejsce - Szkoła Podstawowa Nr 3 w Pruszczu Gdańskim

Zwycięzcy konkursu zostaną zaproszeni na uroczystość inauguracji Sportowego Roku Szkolnego 2014/2015, które odbędzie się w Kwidzynie 19.09.2014r., gdzie odbiorą przyznane przez Zarząd WSZS nagrody.

Longin Nagórski

T

Wyróżnieni sportowcy

podst

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Gniewie podczas uroczystych apeli kończących rok szkolny 2013/14 otrzymali nagrody książkowe, puchary, dyplomy, medale nagrody rzeczowe, sprzęt sportowy, gadżety. ufundowane przez: Wojewódzki Szkolny Związek Sportowy Powiatowe Centrum Sportu, Gminny Ośrodek Sportu , Prezesa „FAMA” Gniew, Radę Rodziców SP Gniew oraz hurtownię Balticon sport Gdańsk, Referat Promocji oraz pana Grzegorza Dąbrowskiego.

podst6

Longin Nagórski

T

ZWYCIĘSTWO W KLASYFIKACJI WSPÓŁZAWODNICTWA SPORTOWEGO

roksport

W dniu 23.06.br w Powiatowym Centrum Sportu w Tczewie odbyła się uroczysta ceremonia ogłoszenia i podsumowania wyników „Sportowego współzawodnictwa szkół powiatu tczewskiego w roku szkolnym 2013/14”.
W uroczystej akademii uczestniczyły delegacje z szkół podstawowych gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Szkołę podstawową reprezentowali: wicedyrektor pani Mirosława Fandrejewska, nauczyciel Longin Nagórki, uczniowie Michalina Jeleniewska i Wiktor Tiedtke.
Organizator zawodów pan Piotr Grabowski przedstawił prezentację audiowizualną klasyfikacji końcowej.
Dyrektor PCS pan Tomasz Tobiański wraz z przedstawicielami Rady Powiatu dokonali dekoracji przedstawicieli trzech zwycięskich szkół w poszczególnych kategoriach pucharami oraz nagrodami w postaci sprzętu sportowego ufundowanymi przez Powiatowe Centrum Sportu. Wszystkie szkoły otrzymały pamiątkowe dyplomy.
W kategorii „szkół podstawowych” zwyciężyła Szkoła Podstawowa Gniew z dorobkiem 245pkt. wyprzedzając SP 12 Tczew /195pkt./ i SP 11 Tczew /188pkt./ rywalizowało 20 szkół powiatu tczewskiego w 16 dyscyplinach sportowych.

Kliknij, aby zobaczyć punktację poszczególnych szkół

Longin Nagórski

T

Miting LA Tczew 2014 – Zakończenie sportowego roku szkolnego 2013/14

miting

W zawodach sportowych zakończenia sezonu L/A w dniu dzisiejszym tj. 17.06 br. na obiektach sportowych „10” Tczew rozegrano zawody l/a. W mitingu wystartowała sześcioosobowa reprezentacja SP Gniew. Dziewczęta w składzie: Adrianna Osińska, Magda Brzóska i czwartoklasistka Oliwia Dahm oraz chłopcy Wiktor Tiedke, Patryk Bonin i czwartoklasista Patryk Kwiatkowski. W konkurencji skoku w dal Adrianna Osińska uplasowała się tuż za podium uzyskując 416cm. Oliwia Dahm w biegu na 600m wyrównała swój najlepszy rezultat 2:07,8 min. W konkurencjach chłopców Wiktor Tiedke z wynikiem 505cm wywalczył złoty medal oraz srebrny w biegu na 60m 8.64sek., Patryk Bonin w biegu na 60m uzyskał najlepszy tegoroczny wynik 9,13 sek wygrywając bezapelacyjni ten dystans. W skoku w dal 486cm dało mu brąz, tuż za nim z wynikiem 467cm uplasował się Patryk Kwiatkowski /czwartoklasista/ . Tym razem nie osiągnął wyniku 510cm /wyrównanie rekordu szkoły Dawida Danowskiego - kl. VI/. Dziewczęta i chłopcy mogli startować tylko w dwóch konkurencjach. Gratulujemy wszystkim uczestnikom mitingu, którzy reprezentowali „Naszą Szkołę”.

Więcej zdjęć - kliknij

Longin Nagórski

T

Piłka siatkowa dziewcząt

siatka

Zespół dziewcząt ze Szkoły Podstawowej w Gniewie w dniu dzisiejszym tj.15.06.br uczestniczył w turnieju piłki siatkowej dziewcząt. Młode adeptki tej dyscypliny po raz pierwszy zagrały w składach sześcioosobowych z koleżankami, z miejscowego gimnazjum. Dziewczęta, które przez dwa, trzy lata trenowały w sekcji piłki siatkowej „Olimpii” Gniew stanęły po drugiej stronie siatki jako rywalki. Zawody rozegrano systemem „każdy z każdym” W pierwszym meczu gimnazjalistki kl. I - II wygrały 2:0 z dziewczętami z podstawówki. W kolejnym meczu uległy w stosunku 0:2 z drugim zespołem klas III gimnazjalnych. W następnym spotkaniu I zespół Gimnazjum wygrał również 2:0 z koleżankami kl. I - II Zespoły, otrzymały pamiątkowe dyplomy, gimnazjalistki pierwszego zespołu wywalczyły pamiątkowy puchar. W zawodach SP Gniew reprezentowały następujące dziewczęta: Iza Dunajska, Ola Frymarska, Adrianna Osińska, Magda Brzóska, Daria Kordowska oraz Wiktoria Reca.

Więcej zdjęć - kliknij

Longin Nagórski

T

Wojewódzki Igrzyska Młodzieży Szkolnej Piłka Plażowa Dziewcząt

plaza


W dn.04.06.2014 na obiektach sportowych Gminnego Ośrodka Sportu w Gniewie rozegrano „I Wojewódzkie Igrzyska Piłki Plażowej” dziewcząt. W zwodach startowało 12 zespołów reprezentujących siedem szkół. Po rozlosowaniu drużyn turniej rozegrano systemem „brazylijskim”.


Klasyfikacja końcowa:
1.miejsce; Natalia Kopacz, Aleksandra Justka - SP 85 Gdańsk
2.miejsce; Paulina Damske, Julia Trościanko - SP9 Rumia
3.miejsce; Nikola Papke, Natalia Leszman - SP4 Starogard Gd.

Dziewczęta z podstawówki „gniewskiej„ grając w składzie; Michalina Jeleniewska wraz z Wiktorią Recą uplasowały się na VII a Anna Stawicka wraz z Adrianną Osińska na VIII pozycji. W generalnej klasyfikacji zajęły szóstą pozycję.

Za trzy pierwsze miejsca zespoły otrzymały puchary a zawodnicy medale, wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe dyplomy ufundowane przez WSZS Gdańsk. Wszyscy uczestnicy I Wojewódzkich Igrzysk otrzymali pamiątkowe medale ufundowane przez dyrektora miejscowej podstawówki Panią Hannę Sobierajską.

Więcej zdjęć - kliknij

Longin Nagórski

T

TURNIEJ MIAST GNIEW – NOWE

miasta

W dni dzisiejszym tj.14.06 w hali widowiskowo sportowej i Orliku w Nowym rozegrano zawody sportowe z udziałem młodych adeptów piłki nożnej reprezentujących Szkołę Podstawową w Gniewie. Młodzi piłkarze pokonali rówieśników z Nowego. Do przerwy wynik brzmiał 5:1 dla chłopców z Gniewu. Druga połowa była bardzo wyrównana, gospodarze za wszelką cenę chcieli wygrać prestiżowe spotkanie. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 6:4 dla reprezentantów SP Gniew. Po gratulacjach i podziękowaniach obie drużyny spotkały się na wspólnym grillu. W generalnej punktacji wszystkich dyscyplin „gniewianie” wygrali rywalizację w stosunku 8 do 5 i okazały puchar trafił do rąk Wiceburmistrza Miasta i Gminy Gniew Wojciech Szulca.

Więcej zdjęć - kliknij

Longin Nagórski

T

MISTRZOSTWO POWIATU NAJMŁODSZYCH ADEPTÓW CZWÓRBOJU ZE SZKOŁY PODSTAWOWEJ W GNIEWIE

czworboj

Zawody odbyły się w dniu 04.06.2014 r. na boisku LA przy Szkole Podstawowej nr 10 w Tczewie. W zawodach startowało 9 zespołów dziewcząt /61/ i 9 chłopców /58/. W mistrzostwach czwórboju wystartowały reprezentacje klas IV Szkoły Podstawowej w Gniewie. Zespoły spisały się rewelacyjnie. Chłopcy wygrali klasyfikację drużynową, dziewczęta uplasowały się na piątej pozycji. Wielkim zaskoczeniem był występ Patryka Kwiatkowskiego, który wygrał klasyfikację wielobojową, startując i wygrywając trzy konkurencje. Skok w dal z wynikiem 510 cm/wyrównanie starego rekordu sześcioklasistów / bieg na 60m z czasem 8,60sek. oraz rzut piłeczką palantową 57m. Drugi wynik zawodów 412cm uzyskał trzecioklasista Patryk Tobiański. W swoim najlepszym tegorocznym biegu na 600m Oliwia Dahm uzyskała 2:07,08min. dający jej trzecie miejsce. Bardzo dobre wyniki w skoku w dal uzyskały dziewczęta: Patrycja Kordowska 388cm, Marieta Gajdowska 370cm. Palina Gonsiorowska368cm. Najmłodsi mistrzowie powiatu wystąpili w składzie: Marcel Sedlewski, Maciej Głowiński, Patryk Tobiański, Dominik Cylka, Patryk Kwiatkowski, Patryk Penkalla. Dziewczęta startowały w składzie: Oliwia Dahm, Paulina Gonsiorowska, Patrycja Kordowska, Patrycja Krzyżanowska, Wiktoria Zawodzińska, Marieta Gajdowska i Dominika Łaś.

KLASYFIKACJA DRUŻYNOWA

DZIEWCZĘTA
I m. SP nr 1 PELPLIN 1031pkt.
II m. SP nr 11 TCZEW 966 pkt.
III m. SP nr 10 TCZEW 896 pkt.
IX m. SP nr 8 TCZEW 404 pkt.
V m. SP nr GNIEW 744 pkt.
VI m. SP nr 2 PELPLIN 681 pkt.
VII m. SSP nr 2 TCZEW 643 pkt.
VIII m. SP nr 5 TCZEW 565 pkt.
IV m. SP nr 12 TCZEW 862 pkt.

CHŁOPCY
I m. SP nr GNIEW 711 pkt.
II m. SP nr 10 TCZEW 621 pkt.
III m. SP nr 11 TCZEW 619 pkt.
IV m. SSP nr 2 TCZEW 610 pkt.
V m. SP nr 12 TCZEW 578 pkt.
VI m. SP nr 1 PELPLIN 551 pkt.
VII m. SP nr 2 PELPLIN 485 pkt.
VIII m. SP nr 5 TCZEW 457 pkt.
IX m. SP nr 8 TCZEW 276 pkt.

Zwycięskim drużynom wręczono puchary, a wszystkim zespołom oraz zawodnikom/czkom za zajęcie trzech pierwszych miejsc w każdej konkurencji pamiątkowe dyplomy ufundowane przez organizatorów.

Longin Nagórski

T

Uczniowie naszej szkoły Mistrzami województwa w tenisie stołowym

mistrz

31 maja 2014r. odbyły się w Gdyni mistrzostwa województwa pomorskiego żaków (rocznik 2003 i młodsi) w tenisie stołowym. W zawodach tych wzięło udział tylko 16 najlepszych tenisistów z listy wojewódzkiej po turniejach klasyfikacyjnych. W gronie tym znalazło się dwóch reprezentantów Olimpii Gniew: Patryk Kwiatkowski (nr 1 w województwie) oraz Maksymilian Pek (nr 6 w województwie). Nasi reprezentanci nie zawiedli, wręcz przeciwnie wykonali plan powyżej oczekiwań. W turnieju indywidualnym bezkonkurencyjny był Patryk Kwiatkowski, który pokonał wszystkich rywali bez straty seta i wywalczył tytuł mistrza województwa. Ogromną niespodziankę w tym turnieju sprawił Maksymilian Pek. Zawodnik Olimpii pokonał kilku wyżej notowanych rywali i zajął ostatecznie trzecie miejsce w województwie pomorskim!!! Tego dnia chłopacy byli w tak wysokiej formie, że turniej deblowy wydawał się być tylko formalnością. I tak rzeczywiście było. Wszystkie rozegrane mecze gniewscy chłopcy wygrali 3:0, a w finale pokonali zawodników AWFiS Gdańsk trenowanych przez Leszka Kucharskiego (jeden z najlepszych tenisistów w historii Polski) w stosunku 3:0, a w setach 11:2, 11:5 i 11:4. Chłopacy wraz z trenerem Bartoszem Zabrockim zostali uhonorowani medalami oraz okazałymi pucharami z rąk Prezesa Pomorskiego Związku Tenisa Stołowego.

Więcej zdjęć - kliknij

Longin Nagórski

T

VIII Memoriał Andrzeja Grubby

grubba

W środę 21 maja 2014 r. w Kwidzynie odbył się VIII Memoriał Andrzeja Grubby. W turnieju drużynowym tenisa stołowego startowały zespoły trzy osobowe reprezentujące szkoły podstawowe z województwa pomorskiego. W ośmiu grupach 3-4 drużynowych rozegrano eliminacje, Następnie poszczególne finały. Uczniowie Szkoły Podstawowej z Gniewu startując w składzie: Patryk Kwiatkowski, Dawid Rezmer i Maksymilian Pek przebrnęli bez straty punktu przez eliminacje. Podopieczni Bartosza Zabrockiego pokonali rówieśników z Otłowca i Gardei. W półfinale po wyrównanym pojedynku pokonali w stosunku 3:2 tenisistów z Kożlin. W ścisłym finale nieznacznie ulegli reprezentacji SP nr.6 z Kwidzyna /2:3/ plasując się na drugim stopniu podium. W zawodach po raz pierwszy wystartowali tenisiści reprezentujący Szkołę Podstawową Opalenie. Drużyna grając w składzie: Kacper Wożniak, Dawid Łydka i Grzegorz Popów wywalczyła 11 pozycję. Najlepsze zespoły otrzymały puchary pozostałe pamiątkowe dyplomy, najlepsi drużyny za miejsca 1-4 upominki rzeczowe. Do finału ogólnopolskiego awansowali tenisiści z Kwidzyna.

Więcej zdjęć - kliknij

Longin Nagórski

T