ALETEATR

Pomysł wystawienia pierwszego przedstawienia pojawił się już pięć lat temu i właśnie wówczas swoją przygodę z ALETEATREM rozpoczęła grupa nauczycieli i rodziców ze Szkoły Podstawowej im. Jana III Sobieskiego.
Działania ALTEATRU związane były najczęściej ze szkolnymi obchodami Dnia Dziecka. Z tej okazji właśnie odbywały się przedstawienia dla uczniów. Pierwsze z nich „ Kopciuszek” cieszyło się tak dużym powodzeniem, że jeszcze na rozpoczęcie roku szkolnego, we wrześniu, macocha oraz jej córki Barbarella i Beatrycze wracając z wakacji „zajechały” do naszej szkoły, a królowa wjechała na rozpoczęcie roku szkolnego na nowoczesnym motorze. Kolejne przedstawienia –„Śpiąca królewna”, „Czerwony Kapturek”, „Brzydkie kaczątko” oraz związane ze świętami Bożego Narodzenia - „Dziewczynka z zapałkami” cieszyły się niezwykłą popularnością. Dzieciom bardzo podobali się nauczyciele i rodzice w zupełnie nowych, nieznanych rolach. Baśnie, wszystkim dotychczas znane, nabrały zupełnie nowego wyrazu. Każda z nich związana była mocno ze Szkołą oraz tym co się w niej aktualnie działo. Chatka krasnoludków znajdowała się przy ulicy Gdańskiej, bramę księciu otwierał pan Kazik - szkolny konserwator, a kaczątka skakały w sznura, jak dzieci na szkolnej przerwie. Uczniowie odnajdywali więc w przedstawieniach to, co było im bliskie. Dużym atutem występów był humor. Zabawne stroje i dowcipne dialogi powodowały, że widownia śmiała się do łez.

W czasie tych pięciu lat w przedstawieniach ALETEATRU brali udział: p. M. Plath, p. D. Cybura, p .T. Borecka, p. H. Sobierajska, s. Wenancja, p. A. Brzezińska, p. K. Bałdowska, p. B. Gacek-Pek, p. M. Ostrode, p. J. Kłodda, p. B. Kaffka, p. J. Ebłowska, p. J. Górska, p. K. Zabrocka, p. B. Dembek, s. Bartłomieja, p. J. Piekarska, p. M. Kocknecht, p. K. Hejnowska, p. A. Dłużewska p. J. Kaczmarek

Ciekawe co jeszcze pokażą nam aktorzy ALETEATRU!

sz

Brzydkie Kaczątko

kaczka 2016

Już po raz piąty nauczyciele uczący w Szkole Podstawowej w Gniewie przygotowali dla uczniów miłą niespodziankę.
Grupa AleTeatr zaprezentowała inscenizację bajki H. CH. Andersena „Brzydkie Kaczątko”. „Aktorzy”: Babcia Narratorka - Teresa Borecka, Mama Kaczka - Joanna Piekarska, Brzydkie Kaczątko - Anna Dłużewska, Kaczątko Pierwsze - Beata Dembek, Kaczątko Drugie - Barbara Gacek-Pek, Kaczątko Trzecie – Joanna Kaczmarek, Pani Kura - Małgorzata Kocknecht, Pan Pies - Katarzyna Zabrocka, Pan Kot - Siostra Bartłomieja, Agnieszka - Julia Kłodda, Kuba - Hanna Sobierajska, Biedronka - Agnieszka Brzezińska, Pszczółka - Katarzyna Bałdowska wcielili się w nowe role.
Każdy z nas wie, że bajka przekazuje dzieciom najważniejsze prawdy o życiu, w sposób ciekawy i skuteczny. Poprzez bajki dzieci się uczą dokonywania wyboru i utrwalają dobre postawy. Również bajka „Brzydkie Kaczątko”, miała na celu nie tylko wywołanie uśmiechu na twarzach najmłodszych, ale uczyła tolerancji i wzbudziła refleksję nad zachowaniem w stosunku do innych.
Sadząc po twarzach naszych dzieci i pracowników szkoły można stwierdzić, iż niespodzianka się podobała. Z okazji Dnia Dziecka życzymy wszystkim dzieciom uśmiechu, pogody ducha i wiary we własne możliwości.
Wszyscy uczniowie otrzymali również talon na lody ufundowany przez Fundację im. Jana III Sobieskiego oraz Radę Rodziców.
Serdeczne dziękujemy Pani Marioli Plath, pani Wicedyrektor Mirosławie Fandrejewskiej, panu Aleksandrowi Cieszyńskiemu za okazaną pomoc. Po raz kolejny nie zawiedli nas sponsorzy Firma Mikrostyk S.A. Gniew oraz Bank Spółdzielczy w Gniewie.
Przedsięwzięcie zostało dofinansowane ze środków Gminy Gniew.

Galeria zdjęć - kliknij

"Wszystkie dzieci nasze są..." piosenka w wykonaniu aktorów "AleTeatr" - kliknij

Fundacja im. Jana III Sobieskiego
Joanna Kaczmarek, Barbara Gacek-Pek

sz

Czerwony Kapturek

Tu podaj tekst alternatywny

Po raz kolejny grupa AleTeatr, w skład której wchodzą Rodzice i Nauczyciele, przygotowała dla uczniów Szkoły Podstawowej im. Jana III Sobieskiego w Gniewie miłą niespodziankę w postaci przedstawienia „Czerwony Kapturek - inna historia”.
Grupa teatralna w składzie: narrator - p. Teresa Borecka, Czerwony Kapturek - p. Anna Dłużewska, wilk - p. Joanna Kaczmarek, babcia - p. Joanna Piekarska, matka - p. Mariola Plath, Barbarella - p. Barbara Gacek-Pek, Beatrycze, Kopciuszek - p. Katarzyna Zabrocka, pszczółka - p. Agnieszka Brzezińska, drzewo - siostra Wenancja, ratownicy - p. Hanna Sobierajska i p. Julia Kłodda, w sposób niezwykle humorystyczny przedstawiła historię małej dziewczynki, która szła przez las do ciężko chorej babci. Bajka zawierała bardzo ważną kwestię dotyczącą zdrowego odżywiania się i aktywnego spędzania czasu wolnego. Sadząc po uśmiechniętych buziach dzieci można wywnioskować, że przedstawienie bardzo się podobało.
Z okazji Dnia Dziecka każdy uczeń otrzymał również słodki upominek i soczek. Organizatorami przedsięwzięcia była Fundacja im. Jana III Sobieskiego. Przedsięwzięcie zostało dofinansowane ze środków Gminy Gniew.
Niespodzianki dla dzieci udało się zakupić dzięki sponsorom: Firmie Fama sp. z o.o., Rolls-Royce sp. z o.o., Mikrostyk S.A. oraz Bankowi Spółdzielczemu w Gniewie.
Bardzo dziękujemy Wszystkim, którzy włączyli się w zorganizowanie obchodów Dnia Dziecka w naszej szkole.

B. Gacek- Pek, J. Kaczmarek
Fundacja im. Jana III Sobieskiego

Galeria zdjęć - kliknij

sz

Królewna Śnieżka

śnieżka

Więcej zdjęć z przedstawienia - kliknij

Dzień Dziecka w naszej szkole - kolejny raz grupa teatralna ALETEATR - zorganizowana przez rodziców i nauczycieli naszej szkoły, zaprezentowała przedstawienie pt. „Królewna Śnieżka i …”
Uczniowie mieli okazję zobaczyć swoich nauczycieli w zupełnie nowych, często bardzo zabawnych rolach. Królewna Śnieżka jak w prawdziwej baśni spotkała krasnoludki, ale one dodatkowo zauważyły, że nie znają zasad….. pierwszej pomocy i nie potrafiły pomóc Śnieżce. Baśń ta nie była więc tylko zabawą, ale również i nauką. Duże skupienie na widowni przerywane było salwami śmiechu, co potwierdzało, że występy aktorów bardzo się podobały.
Wielką furorę zrobił książę z bajki, który w pełnej zbroi poprosił Śnieżkę o rękę.

A co na ten temat sądzą uczniowie:

Mateusz klasa VI b
„Przedstawienie było fajne. Najbardziej podobała mi się prawdziwa zbroja rycerska księcia i gra aktorów. Najbardziej śmieliśmy się wszyscy z pani A. Dłużewskiej. Rola siostry zakonnej, jako lustra też była zabawna.”

Błażej klasa VI b
„Podobało mi się jak Śnieżka weszła do chatki krasnoludków i wyjadła im wszystko. Rozbawiło mnie też to, jak pani B. Kaffka zasnęła na stojąco”

Ania klasa VI b
„Bardzo mi się podobało, jak służący chciał zastrzelić Śnieżkę i jak książę przestraszył krasnoludka. Rozbawiły mnie też słowa pani A. Dłużewskiej, jako krasnoludka „Ona taka ładna była”.

Organizacja Dnia Dziecka w szkole została zainicjowana przez Fundację im. Jana III Sobieskiego. Działania Fundacji zostały wsparte dofinansowaniem ze strony firm FAMA i ROLLS ROYS, dzięki czemu można było zakupić lody dla wszystkich dzieci ze szkoły. W imieniu Fundacji dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie przedstawienia oraz tym, którzy wsparli nasze działania finansowo.

Przedstawienie grupy ALETEATR było dofinansowane ze środków Gminy Gniew w ramach zadania publicznego „Upowszechnianie kultury na terenie Miasta i Gminy Gniew”.

Fundacja im. Jana III Sobieskiego działające przy Szkole Podstawowej w Gniewie
serdecznie dziękuje wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie
przedstawienia z okazji Dnia Dziecka.
W szczególności dziękujemy Firmom Fama i Rolls-Royce za finansowe wsparcie,
dzięki któremu mogliśmy zakupić słodkości dla uczniów naszej szkoły.
Jednocześnie zapraszamy Mieszkańców
na przedstawienie „ Królewna Śnieżka”
przygotowane przez
Rodziców i Nauczycieli
z okazji Dnia Dziecka.
Przedstawienie zostanie zaprezentowane w Domu Pomocy Społecznej w Gniewie,
dnia 9 czerwca b.r. o godz. 16.00.

J.Kaczmarek, B.Gacek-Pek

sz

Dziewczynka z zapałkami

ale

Po raz kolejny Rodzice wraz z Nauczycielami, tworzący przy naszej szkole grupę ALETEATR, zaprezentowali się szerszej publiczności. Tym razem wprowadzili uczniów i grono pedagogiczne w przedświąteczny nastrój, prezentując inscenizację baśni H. CH. Andersena „Dziewczynka z zapałkami”. Było to wyjątkowe przedstawienie, gdyż w przeciwieństwie do oryginału, nasza główna bohaterka - biedna dziewczynka, spotkała na swej drodze wielu życzliwych ludzi, którzy ofiarowali jej swą pomoc.
W rolę dziewczynki z zapałkami wcieliła się Agnieszka Brzezińska, narratorem była Teresa Borecka, Panem Andersenem - Joanna Kaczmarek, pozostali aktorzy to: Hanna Sobierajska, Siostra Wenancja, Dorota Cybura, Mariola Plath, Katarzyna Zabrocka, Anna Dłużewska, Katarzyna Bałdowska, Beata Kaffka, Julia Kłodda, Katarzyna Hejnowska, Jolanta Ebłowska, Barbara Gacek-Pek.
Serdecznie dziękujemy p. Mirosławie Fandrejewskiej, p. Aleksandrowi Cieszyńskiemu, p.Aureliuszowi Hejnowskiemu i wszystkim, którzy przyczynili się do powstania przedstawienia.
Przedsięwzięcie zostało dofinansowane ze środków Miasta i Gminy Gniew.

Więcej zdjęć - kliknij

J. Kaczmarek, B. Gacek-Pek

sz

Powrót z Wakacji

tetr

Z okazji rozpoczęcia roku szkolnego, niespodziankę dla uczniów przygotowali nauczyciele z grupy teatralnej „ALETEATR”. Paź od rana wyczekiwał na Królową, Królewicza i jego żonę. Z wakacji w ciepłych krajach wróciła babcia oraz macocha z córką. Nie zabrakło również księżniczek, które wróciły z urlopu w doskonałych humorach. Po długich oczekiwaniach na uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego przybył książę ze swą żoną. Królowa zaskoczyła wszystkich i przyjechała w skórzanym stroju na motorze. Ta nietypowa sceneria wprowadziła wszystkich w dobry nastrój.

Królowa dworu - Dyrektor Hanna Sobierajska wyjątkowo i uroczyście rozpoczęła rok szkolny 2013/2014.

KLIKNIJ, aby obejrzeć pozostałe zdjęcia z uroczystości

Barbara Gacek - Pek

sz

Kopciuszek

kop

Dnia 3 czerwca b.r., z okazji Dnia Dziecka, w naszej szkole, w ramach realizacji projektu „Aleteatr”, rodzice uczniów wraz z nauczycielami przygotowali przedstawienie „ Kopciuszek”. Aktorami byli: Królowa - Hanna Sobierajska, Książę - Jolanta Ebłowska, Giermek - Joanna Kaczmarek, Kopciuszek - Agnieszka Brzezińska , Wdowa - Mariola Plath, Córki Wdowy - Beata Kaffka, Barbara Gacek - Pek, Księżniczki - Dorota Cybura, Jolanta Górska, Anna Dłużewska, Katarzyna Zabrocka, Narrator - Teresa Borecka.

Aktorzy zostali nagrodzeni ogromnymi brawami. Sądząc po uśmiechach na twarzach dzieci można wnioskować, iż sprawiła im radość niespodzianka przygotowana przez dorosłych.

Przedsięwzięcie zostało dofinansowane ze środków Miasta i Gminy Gniew. Tego dnia nasi uczniowie otrzymali również słodki poczęstunek. Słodycze zostały zakupione z darowizn od sponsorów. Po raz kolejny nie zawiodły nas miejscowe przedsiębiorstwa takie jak „Fama” i „Rolls- Royce”.

Przedstawienie nie mogłoby się odbyć bez pomocy osób zaangażowanych w obsługę techniczną. Dziękujemy Panu Aleksandrowi Cieszyńskiemu oraz uczniom - Łukaszowi Czeklińskiemu oraz Szymonowi Betce.

Za pomoc finansową i wsparcie realizacji projektu serdecznie dziękujemy!

Wszystkich, którzy chcą obejrzeć przedstawienie zapraszamy do Domu Pomocy Społecznej, dnia 6 czerwca o godz. 16.30.


Galeria zdjęć - kliknij

J. Kaczmarek, B.Gacek - Pek
Fundacja im. Jana III Sobieskiego


T